- 2021ko udako zinea - | Tabakalera - Donostia / San Sebastián
icono-entradas.png  Sarrerak eta izen-emateak

2021ko udako zinea

 

 

JUNIO

Ekainak 30, asteazkena, 19:00

BUÑUEL (NOSFERATU)

Nazarín, Luis Buñuel, México, 1958, 94' 

 

UZTAILA

Uztailak 1, osteguna, 19:00

ZINEMA BELARRIETARA - NON DAGO LEKEITIO?

Garazi Navas, Orreaga (Lekeitio 6), 1978 EU

 

Uztailak 2, ostirala, 19:00

JAZZINEMA

Un día volveré (Paris Blues), Martin Ritt, EUA, 1961, 98'

 

Uztailak 3, larunbata, 19:00

ALICE ROHRWACHER

Corpo celeste, Alice Rohrwacher, Italia, 2011, 100'

 

Uztailak 4, igandea, 19:00

BUÑUEL (NOSFERATU)

Nazarín, Luis Buñuel, México, 1958, 94' 

 

Uztailak 7, asteazkena, 19:00

HISTORIA PERMANENTE DEL CINE

Good Bye, Dragon Inn, Tsai Ming-liang, Taiwán, 2003, 82'

 

Uztailak 8, osteguna, 19:00

JAZZINEMA

Aurkezpena: Felipe Cabrerizo

Rufufú, Mario Monicelli, Italia, 1958, 100’

 

Uztailak 9, ostirala, 19:00

JAZZINEMA

Aurkezpena: Felipe Cabrerizo

Círculo rojo, Jean Pierre Melville, Francia, 1970, 140’

 

Uztailak 10, larunbata, 19:00

JATORRIZKO SOINU BANDA

Joana Serratek, The Straight Story (Una historia verdadera)-ren soinu banda eskainiko du zuzenean, David Lynch, EUA, 1999, 111'  

 

Uztailak 14, asteazkena, 19:00

HISTORIA PERMANENTE DEL CINE

Nuages: Lettres à mon fils, Marion Hänsel, Alemania, 2001, 76'

 

Uztailak 15, osteguna, 19:00

ZINEMA BELARRIETARA - NON DAGO LEKEITIO?

Marie Cosnay, Baga biga higa (Lekeitio 2) 1969. Sinfonikoa, 1997 FR>EU

 

Uztailak 16, ostirala, 19:00

EMANALDI BEREZIA:

Aurkezpena: Oskar Alegría

Zumiriki, Oskar Alegria, España, 2019, 122’

 

Uztailak 17, larunbata , 19:00

HISTORIAS DEL CINE III. SANTOS ZUNZUNEGUI

19:00 Aurkezpena

20:00 D'Est, Chantal Akerman, Bélgica, 1993, 110'

 

Uztailak 21, asteazkena, 19:00

JAZZINEMA

La noche, M. A. Antonioni, Italia, 1961, 122’

 

Uztailak 22, osteguna, 19:00

JAZZINEMA

Round midnight, Bertrand Tavernier, Francia, 1986, 133’

B. Tavernier-i omenaldia.

 

Uztailak 23, ostirala, 19:00

JAZZINEMA

Aurkezpena: Begoña del Teso

All night long, Basil Dearden, Reino Unido, 1962, 91’

 

Uztailak 24, larunbata, 19:00

BUÑUEL + PLUS 

Fando y Lis, Alejandro Jodorowsky, México, 1968, 93'

 

Uztailak 28, asteazkena, 19:00

JAZZINEMA

Sweet smell of success, Alexander Mackendrick, EUA, 1954, 96’

 

Uztailak 29, osteguna, 19:00

HISTORIA PERMANENTE DEL CINE

Au pan coupé, Guy Gilles, Francia, 1968, 80'

 

Uztailak 30, ostirala, 19:00

HISTORIA PERMANENTE DEL CINE

Frágil Como o Mundo, Rita Azevedo Gomes, Portugal, 2002, 90'

 

Uztailak 31, larunbata, 19:00

ALICE ROHRWACHER

Le meraviglie, Alice Rohrwacher, Italia, 2014, 110' 

 

ABUZTUA

 

Abuztuak 5, osteguna, 19:00

ZINEMA BELARRIETARA - NON DAGO LEKEITIO?

Mohamed Boujalal, Itsasoa eta lehorra (Haizearen orrazia) (Lekeitio 7), 1985 FR>EU

 

Abuztuak 6, ostirala, 19:00

HISTORIAS DEL CINE III. SANTOS ZUNZUNEGUI

19:00. Aurkezpena 

20:00 Rosetta, Jean-Pierre Dardenne y Luc Dardenne, Bélgica, 1999, 91'

 

Abuztuak 7, larunbata, 19:00

BUÑUEL + PLUS

Sweet Movie, Dusan Makavejev, Canadá, 1974, 95'

Azp. EN-EUS

 

Abuztuak 12, osteguna, 19:00

ZINEMA BELARRIETARA - NON DAGO LEKEITIO?

Pedro G. Romero, Mugak (Lekeitio 9), 1992  ES

 

Abuztuak 13, ostirala, 19:00

BUÑUEL (NOSFERATU) 

Los ambiciosos (La Fièvre monte à El Pao), Luis Buñuel, Francia-México, 1959, 100' 

 

Abuztuak 14, larunbata, 19:00

JAI-REKIN ELKARRIZKETA

Moyra Davey-ren programa

 

Abuztuak 19, osteguna, 19:00

BUÑUEL + PLUS 

A New Leaf, Elaine May, EUA, 1971, 102'

 

Abuztuak 20, ostirala, 19:00

BUÑUEL (NOSFERATU) 

La joven, Luis Buñuel, México-EUA, 1960, 95'

 

Abuztuak 21, larunbata, 19:00

BUÑUEL + PLUS 

Aurkezpena: Simon Petri-Lukács (Elías Querejeta Zine Eskolako ikaslea)

The Heartbreak Kid, Elaine May, EUA, 1972, 104'

 

Abuztuak 26, osteguna, 19:00

ZINEMA BELARRIETARA - NON DAGO LEKEITIO?

Garbiñe Ortega, Komunikazio-Inkomunikazioa (Lekeitio 5), 1977      

 

Abuztuak 27, ostirala, 19:00

HISTORIAS DEL CINE III. SANTOS ZUNZUNEGUI

18:00 Aurkezpena

19:00 Master and Commander: The Far Side of the World, Peter Weir, EUA, 2003, 137'

 

Abuztuak 28, larunbata, 19:00

ALICE ROHRWACHER

Lazzaro felice, Alice Rohrwacher, Italia, 2018, 125'

IRAILA

 

Irailak 2, osteguna, 19:00

ESKOLATIK 7

 

Irailak 3, ostirala, 19:00

HISTORIAS DEL CINE III. SANTOS ZUNZUNEGUI

17:00 Aurkezpena: Santos Zunzunegui

18:00 Malmkrog, Cristi Puiu, Rumanía, 2020, 200'

 

Irailak 4, larunbata, 19:00

ZINEMALDIA + PLUS

Donostia sariei omenaldia

 

Irailak 9, osteguna, 19:00

HISTORIA PERMANENTE DEL CINE

The Savage Eye, Joseph Strick, Ben Maddow, Sidney Meyers, EUA, 1960, 68'

 

Irailak 10, ostirala, 19:00

ZINEMALDIA + PLUS

Donostia sariei omenaldia

 

Irailak 11, larunbata, 19:00

HISTORIA PERMANENTE DEL CINE

Aurkezpena: Javier Fernández Vázquez

Anunciaron tormenta, Javier Fernández Vázquez, España, 2020, 87'

Irailak 15tik-25era
Zinemaldia 2021