Udazkeneko programazioa Tabakalerako zineman | Tabakalera - Donostia / San Sebastián
icono-entradas.png  Zine sarrerak eta bonua

Udazkeneko programazioa Tabakalerako zineman

zinemamaitedugu.jpg

URRIA AZAROA ABENDUA

Tabakalerako zinema programazio jarraia duen partekatutako pantaila publikoa da. Tabakalerak, Euskadiko Filmategiak, Donostia Kulturak, Elías Querejeta Zine Eskolak eta SSIFF-Donostiako Zinemaldiak programatzen dute bertan.
Gure programak zinemaren historiaren gainbegirada jarraitua proposatzen du (iragana, oraina eta etorkizuna), bai zinemagileen atzera begiraden bidez, bai zeharkako ibilbide tematikoen bidez, zinemaren historia berridazten joateko.

ZINEMA GARAIKIDEA. KLASIKO GARAIKIDEAK

Urriak 6, larunbata
Quién lo impide, Jonás Trueba, 2018
11:00 Sólo somos, 90’, Sala 1 (11:00, 13:00, 16:00, 18:00).
11:15 Principiantes, 60’, Sala Z (11:15, 12:30, 16:00, 17:17, 18:30).
11:00 Si vamos 28 volvemos 28, 80’, Sala 2 (11:00, 12:30, 15:30, 17:00, 18:30).
11:00 Tú también lo has vivido, 55’, Ubik: Pantalla Experimental (11:00, 12:15, 13:30, 15:30, 17:20, 18:40).
20:00, Mesa redonda junto al equipo del proyecto y concierto de Rafa Berrio.

Urriak 20, larunbata, 20:00
‘77 No Commercial Use, Luis Fulvio, Italia, 2017, 127’

Urriak 24, asteazkena, 20:00
Bliss, Gregory J. Markopoulos, AEB, 1967, 16mm, 6'
Twice a Man, Gregory J. Markopoulos, AEB, 1963, 16mm, 49'
Gilbert and George, Gregory J. Markopoulos, AEB, 16mm, 1975, 12'

Urriak 31, asteazkena, 20:00
Line Describing a Cone, Anthony McCall, Erresuma Batua, 1973, 30'

Azaroak 8, osteguna, 20:00
Kimuaken 20. urteurrena.

Azaroak 4, asteazkena, 20:00
La Vallée close, Jean-Claude Rousseau, Frantzia, 1995, 144'

Azaroak 20, osteguna, 20:00
Euskadiko Filmategiaren 40. urteurrena.
Mercado de futuros, Mercedes Álvarez, Espainia, 2011, 113'
Cinco elementos para cualquier universo, Mercedes Álvarez, Espainia, 2012

Abenduak 13, osteguna, 18:30
Tódalas mulleres que coñezo, Xiana do Teixeiro, Espainia, 2018, 71'

HELENA TABERNA

Urriak 4, osteguna, 20:00
Yoyes, Helena Taberna, Espainia, 2000, 104’
Aurkezpena: Helena Taberna.

Urriak 5, ostirala
18:00, Zinema solasaldiak: Helena Taberna & Agnieszka Holland. Pilar Rodriguezek moderatutako solasaldia
20:00, Pokot (El rastro), Agnieszka Holland, Polonia, 2017, 128'
Aurkezpena: Agnieszka Holland

Urriak 18, osteguna, 20:00
La mujer de Lot, Helena Taberna, Espainia, 1990, 12’
87 cartas de amor, Helena Taberna, Espainia, 1992, 14'
Emiliana de Zubeldia, Helena Taberna, Espainia, 1993, 27’
Nerabe, Helena Taberna<, Espainia, 1996, 11'
Aurkezpena: Carlos Muguiro.

Urriak 25, osteguna, 20:00
Busto de un poeta, Helena Taberna, Espainia, 1991, 19’
Alsasua 1936, Helena Taberna, Espainia,1994, 35'
Recuerdos del 36, Helena Taberna, Espainia, 1994, 22’

Azaroak 15, osteguna, 20:00
Extranjeras, Helena Taberna, Espainia, 2003, 75'
Aurkezpena: Pilar Rodriguez.

Abenduak 6, osteguna, 20:00
La buena nueva, Helena Taberna, Espainia, 2008, 95'
Aurkezpena: Bárbara Goenaga, Aizpea Goenaga.

Abenduak 14, ostirala, 20:00
Nagore, Helena Taberna, Espainia, 2010, 77'
Aurkezpena: Izaskun Arandia.

Abenduak 20, osteguna, 20:00
Acantilado, Helena Taberna, Espainia, 2016, 99'
Aurkezpena: Helena Taberna.

CLAIRE DENIS

2018ko urritik 2019ko maiatzera arte.

Urriak 27, larunbata, 20:00
Vers Nancy, Claire Denis, Alemania, Erresuma Batua, 2001, 10'
L'Intrus, Claire Denis, Frantzia, 2003, 129'

Azaroak 10, larunbata, 20:00
Un beau soleil intérieur, Claire Denis, Frantzia-Belgika, 2017, 94'

Azaroak 11, igandea, 19:00
Les Salauds, Claire Denis, Frantzia, 2012, 120'

Abenduak 2, igandea, 19:00
Aller au diable, Claire Denis, Frantzia, 2010, 45'

Abenduak 15, larunbata, 20:00
White Material, Claire Denis, Frantzia, 2007, 102'

Abenduak 26, larunbata, 20:00
35 rhums, Claire Denis, Frantzia-Alemania, 2007, 100'

Abenduak 29, larunbata, 20:00
Vers Mathilde, Claire Denis & Mathilde Monnier, Frantzia, 2004, 84'

AGNÈS VARDA (NOSFERATU)

2018ko azarotik 2019ko ekainera arte.

Azaroak 21, asteazkena, 20:00
La Pointe Courte, Agnès Varda, Frantzia, 1954, 80'

Azaroak 28, asteazkena, 20:00
Ô saisons, ô châteaux, Agnès Varda, Frantzia, 1957, 22'
Cléo de 5 à 7, Agnès Varda, Frantzia-Italia, 1961, 90'

Abenduak 5, asteazkena, 20:00
Du côté de la côte, 1958, Agnès Varda, Frantzia, 24'
Le Bonheur, Agnès Varda, Frantzia, 1964, 85'

Abenduak 12, asteazkena, 20:00
Les Fiancés du pont Mac Donald, Agnès Varda, Frantzia, 1961, 3'
Lions, Love (… and Lies), Agnès Varda, Frantzia, 1969, 110'

S. CRAIG ZAHLER

29 Fantasiazko eta Beldurrezko Astearekin elkarrizketak.

Urriak 10, asteazkena, 20:00
Bone Tomahawk, S. Craig Zahler, AEB, 2015, 133'

Urriak 17, asteazkena, 20:00
Brawl in Cell Block 99, S. Craig Zahler, AEB, 2017, 132'

ZABALTEGI TABAKALERA + PLUS

Urriak 11, osteguna, 20:00
La bouche de Jean-Pierre, Lucile Hadzihalilovic, Frantzia, 1996, 52'
Good Boys Use Condoms, Lucile Hadzihalilovic, Frantzia, 1998, 6'
Nectar, Lucile Hadzihalilovic, Frantzia, 2014, 18'

Urriak 12, ostirala, 20:00
Innocence (L'école), Lucile Hadzihalilovic, Frantzia, 2004, 111'

Urriak 13, larunbata, 20:00
Chingcha-sawan (Ferris Wheel), Phuttiphong Aroonpheng, Tailandia, 2015, 25’
La vida útil, Federico Veiroj, Uruguay, 2010, 67'

Urriak 14, igandea, 19:00
Thermidor, Virgil Vernier, Frantzia, 2009, 16'
Orléans, Virgil Vernier, Frantzia, 2012, 58'

Urriak 26, ostirala, 20:00
Mercuriales, Virgil Vernier, Frantzia, 2014, 108'

Azaroak 1, osteguna, 20:00
Smultronstället (Fresas salvajes), Ingmar Bergman, Suecia, 1957, 90'

Azaroak 9, ostirala, 20:00
La rabia, Albertina Carri, Argentina, 2008, 83'

Abenduak 9, igandea, 18:00
Lucía, Cristóbal León, Joaquín Cociña, Niles Atallah, Txile, 2007, 4’
Luís, Cristóbal León, Joaquín Cociña, Niles Atallah, Txile, 2008, 4’
Rey, Niles Atallah, Txile-Frantzia-Herbehereak-Alemania-Qatar, 2017, 90'

Abenduak 23, igandea, 19:00
La vie de Jesus, Bruno Dumont, Frantzia, 1997, 91'

Abenduak 30, igandea 19:00 (78’).
Opération Béton, Jean-Luc Godard, Suitza, 1954, 17'
Une femme coquette, Jean-Luc Godard, Suitza, 1955, 9'
Charlotte et Véronique, ou Tous les garçons s'appellent Patrick, Jean-Luc Godard, Frantzia, 1959, 21'
Charlotte et son Jules, Jean-Luc Godard, Frantzia, 1960, 13'
Une histoire d'eau, Jean-Luc Godard & François Truffaut, 1961, Frantzia, 18'

SANTOS ZUNZUNEGUI. ZINEMAREN HISTORIAK

2018ko urritik 2019ko ekainera arte.

Urriak 7, igandea
18:00, Aurkezpena/Presentación: Santos Zunzunegui.
19:00, Lady Windermere’s Fan (El abanico de Lady Windermere), Ernst Lubitsch, AEB, 1925, 98'

Urriak 28, igandea
18:00, Aurkezpena/Presentación: Santos Zunzunegui.
19:00, Oktyabr (Octubre), Sergei M. Eisenstein, URSS, 1928, 100'

Azaroak 16, ostirala
19:00, Aurkezpena/Presentación: Santos Zunzunegui.
20:00, La grande illusion (La gran ilusión), Jean Renoir, Frantzia, 1938, 114'

Abenduak 1, larunbata
19:00, Aurkezpena/Presentación: Santos Zunzunegui.
20:00, Genroku Chûshingura I-II (La venganza de los 47 ronins), Kenji Mizoguchi, Japonia, 1941, 241'

Abenduak 7, ostirala
19:00, Aurkezpena/Presentación: Santos Zunzunegui.
20:00, Paisà, Roberto Rossellini, Italia, 1946, 134'

Abenduak 16, igandea
18:00, Aurkezpena/Presentación: Santos Zunzunegui.
19:00, Wagon Master (Caravana de paz), John Ford, AEB, 1950, 86'

HASIERATIK. ZINEMA FEMINISTAREN HISTORIAK

2018urritik 2019ko azarora arte.

Urriak 19, ostirala
19.00, Aurkezpena: Ingrid Guardiola.
20:00, Proiekzioa (66’)
Madame a des envies, Alice Guy, Frantzia, 1906, 4’
La souriante Madame Beudet, Germaine Dulac, Frantzia, 1923, 35’
Étude cinématographique sur une arabesque, Germaine Dulac, Frantzia, 1929, 7’
At land, Maya Deren, AEB, 1946, 15’
Glimpse of the garden, Marie Menken, AEB, 1962, 5’

Azaroak 30, ostirala
19.00, Aurkezpena.
20:00, Daisies, Věra Chytilová, Txekiar errepublika, 1966, 76’

Abenduak 28, ostirala
19.00, Aurkezpena.
20:00, Riddles of the Sphinx, Laura Mulvey, Peter Wollen, Erresuma Batua, 1977, 92’

GORPUTZAK LAUHAZKAN. LOCOMOTION. MUGIMENDUA ETA ZINEMA

2018ko urritik 2019ko ekainera arte

Urriak 21, igandea,
18:00 Hitzaldia: Manuel Garin, autor del libro El gag visual, de Buster Keaton a Super Mario.
19:00 Proiekzioa
College (El colegial), James W. Horne, AEB, 1927, 68'

Azaroak 18, igandea, 20:00
Ma, Celia Rowlson-Hall, AEB, 2015, 85'

Abenduak 21, ostirala, 20:00
Das weiße Stadion, Arnold Fanck & Othmar Gurtner, Suitza, 1928, 87'

ARO ATOMIKOA

Haurtzaroa, nerabezaroa eta gaztaroaren irudikapenak zinemaren historian.

Urriak 7, igandea, 12:00
Haurrentzat saioa.
The Marathon Diary, Hanne Berkaak, Norvegia, 2015, 8'
Paper Plane, Gianluca Maruotti, Italia, 2013, 4’52’’
Anécdota En El Zoo, Veronika Zacharová, Txekiar errepublika, 2015, 4’
Cookie-Tin Banjo, Peter Baynton, Erresuma Batua 2014, 3'
Shmevolution, Nolan J. Downs AEB/EUA, 2016, 4' 45''
The Perfect Magic, Wan-Jung Hsiao, Japonia, 2014, 5'
The Little Cousteau, Jakub Kouřil, Txekiar Errepublika, 2014, 8'

Urriak 14, igandea, 11:00
Moonfleet (Los contrabandistas de Moonfleet), Fritz Lang, AEB, 1955, 89'

Azaroak 4, igandea, 12:00
Haurrentzat saioa.

Azaroak 18, igandea, 11:00
Zazie dans le Metro (Zazie en el metro), Louis Malle, Frantzia, 1959, 92'

Abenduak 2, igandea, 12:00
Haurrentzat saioa.

Abenduak 16, igandea, 11:00
20.000 leagues under the sea (20.000 leguas de viaje submarino), Richard Fleicher, AEB, 1954, 127’

GUTUN ZURIAK

Azaroak 17, larunbata, 20:00
Zinetika, Zinema eta Dantza Festibala.

Azaroak 22, osteguna, 20:00
Literaktum (Gustukuena).

Abenduak 8, larunbata, 20:00
Viennale, Vienna International Film Festival.

Abenduak 19, asteazkena, 20:00
Agnès Varda, Gutun zuria 1

Abenduak 27, osteguna, 20:00
(H)emen (Gustukuena).