- Udazkeneko zinea - | Tabakalera - Donostia / San Sebastián

Udazkeneko zinea

2020ko urria, azaroa eta abendua

zinea maite dugu 2020

 

Tabakalerako partekatutako pantailak irailaren 30ean berrekingo dio bere programazioari eta astean lautan eskainiko du pelikulak ikusteko aukera.. Datorren ikasturtean, besteak beste, Éric Rohmer, Pascale Ogier eta Kinuyo Takana izango dira bertan protagonistak.

Zine emanaldiak asteazkenetik larunbatera izango dira, 19:00etan, eta zine bonoa urte amaierara arte erabili ahal izango da. Zine-aretoak baldintza bereziak izango ditu ikusleen segurtasuna bermatzeko eta edukiera % 60an mantenduko du, 132 eserlekurekin. Eserlekuak zenbakituta daude eta aretoan laguntza izango dute ikusleek euren eserlekua topatzeko.

 
 
 

URRIA

 

Irailak 30, asteazkena, 19:00

R.W. FASSBINDER (NOSFERATU)

Despair, Eine Reise ins Licht (Desesperación), R. W. Fassbinder, 1977, 119´

 

Urriak 1, osteguna, 19:00

ELKARRIZKETAK: Kutxa Kultur Artegunea / Néstor Basterretxea.

Gonbidatuak: Jesús Mª Palacios, Telmo Basterretxea, Peio Aguirre

Casa vacía, Jesús Mª Palacios, Espainia, 2012, 20' 

Tienes plena libertad para proyectar, Telmo Basterretxea, Espainia, 2017, 13'

Un retrato de N.B., Peio Aguirre, Espainia,  2020, 22' DCP, JB ES

 

Urriak 2, ostirala, 19:00

ÉRIC ROHMER

El rayo verde (Le rayon vert), Éric Rohmer, Frantzia, 1986, JB FR, Azp ES, 90’ / DCP

Aurkezpena: Marie Rivière.

 

Urriak 3, larunbata, 19:00

PASCALE OGIER

Perceval le Gallois, Éric Rohmer, Frantzia, 1978, 138’

 

Urriak 7, asteazkena, 19:00

R.W. FASSBINDER (NOSFERATU)

Deutschland im Herbst (Alemania en Otoño), R. W. Fassbinder, 1977, 134’

 

Urriak 8, osteguna, 19:00

ÉRIC ROHMER

Nire gaua Maud-en etxean (Ma nuit chez Maud) Éric Rohmer, Frantzia, 1969, JB FR, Azp EU, 110’

Aurkezpena: Mariasun Landa (idazlea).

 

Urriak 9, ostirala, 19:00

PASCALE OGIER

La Vie comme ça, Jean-Claude Brisseau, Frantzia, 1978, 95’

 

Urriak 10, larunbata, 19:00

ZINEAREN HISTORIAK III. SANTOS ZUNZUNEGUI

Kid Auto Races at Venice, CAL (Henry Lehrman, 1914) 

Una mujer de París (Charles Chaplin, 1924)

 

Urriak 14, asteazkena, 19:00

R.W. FASSBINDER (NOSFERATU)

In einem Jahr mit 13 Monden (En un año con trece lunas), R. W. Fassbinder, 1978, 124'

 

Urriak 15, osteguna, 19:00

ÉRIC ROHMER

19h Mahai ingurua. Gonbidatuak: Ricardo Aldarondo eta Antonio Santamarina

20h La rodilla de Clara (Le genou de Claire, 1970).

 

Urriak 16, osteguna, 19:00

V Nazioarteko Zinema Mintegiaren prologoa. Non dago zinema?

Ne croyez surtout pas que je hurle / No creas que voy a gritar, Frank Beauvais, Frantzia, 2019, 75'

 

Urriak 17, larunbata, 19:00

RAFA BERRIORI OMENALDIA: La reconquista.
 

Urriak 19, astelehena, 19:00

ELKARRIZKETAK: Emakumeen Etxea + Japan Foundation 

KINUYO TANAKA

The Eternal Breasts (Chibusa yo eien nare), Kinuyo Tanaka, Japonia, 1955, 110'

 

Urriak 20, asteartea, 19:00

KINUYO TANAKA

The Wandering Princess, Kinuyo Tanaka, Japonia, 1960, 102'

 

Urriak 21, asteazkena

KINUYO TANAKA

19:00, Irene González López. Kinuyo Tanaka-ri buruz hitzaldia

20:00, Girls of Dark (Onna bakari no yoru), Kinuyo Tanaka, Japonia, 1961, 95'

 

Urriak 22, osteguna, 19:00

FASSBINDER + PLUS

Normal Love, Jack Smith, AEB, 1964, 125’

 

Urriak 23, ostirala, 19:00

ÉRIC ROHMER

La marquesa de O (La Marquise d’O…, 1976).

 

Urriak 24, larunbata, 19:00

JATORRIZKO SOINU-BANDA

OLIVIER ARSON-ek sortutako soinu-banda:

El reino, Rodrigo Sorogoyen, Espainia, 2018, 131'

 

Urriak 25, igandea, 19:00

LIBURUTEGIEN EGUNA

Can You Ever Forgive Me?, Marielle Heller, AEB, 2018, 107'

Urriak 28, asteazkena, 19:00

R.W. FASSBINDER (NOSFERATU)

Die Dritte Generation (La tercera generación ), R. W. Fassbinder, 1978, 110'

 

Urriak 29, osteguna, 19:00

ESKOLATIK (2. promozioko azkena).

 

Urriak 30, ostirala, 19:00

SSIFF + PLUS

 

Urriak 31, larunbata, 19:00

RAFA BERRIORI OMENALDIA:

"Absolución. Canciones de Rafael Berrio" liburuaren aurkezpena.

 

AZAROA

 

Azaroak 1, igandea 19:00

ELKARRIZKETAK: BELDURREZKO ETA FANTASIAZKO ZINEMAREN ASTEA

 

Azaroak 2, astelehena, 19:00

ELKARRIZKETAK: BELDURREZKO ETA FANTASIAZKO ZINEMAREN ASTEA

 

Azaroak 3, asteartea, 19:00

ELKARRIZKETAK: BELDURREZKO ETA FANTASIAZKO ZINEMAREN ASTEA

 

Azaroak 4, asteazkena, 19:00

R.W. FASSBINDER (NOSFERATU)

Lili Marleen (Una canción, Lili Marleen), R. W. Fassbinder, 1980, 120'

 

Azaroak 5, osteguna, 19:00

ÉRIC ROHMER

Pauline en la playa (Pauline a la plage, 1983).

 

Azaroak 6, ostirala, 19:00

Els dies que vindran (Los días que vendrán), Carlos Marques-Marcet, Espainia, 2019, 94'

 

Azaroak 7, larunbata, 19:00

KONTATUKO ZINEMA

Carlos Marques-Marcet-ek Els dies que vindran filmaren lan-prozesuari buruz hitz egingo du.

 

Azaroak 8, igandea, 12:00

KAMALEOIAK GARA! ZIN EX (2)

 

Azaroak 11, asteazkena, 19:00

ÉRIC ROHMER

Cuento de primavera (Conte de printemps, 1990).

 

Azaroak 12, osteguna, 19:00

SSIFF + PLUS

 

Azaroak 13, ostirala, 19:00

FASSBINDER + PLUS

Der blaue Engel (El ángel azul), Josef von Sternberg, Alemania, 1930, 109'

 

Azaroak 14, larunbata, 19:00

R.W. FASSBINDER (NOSFERATU)

Lola, R. W. Fassbinder, 1981, 113'

 

Azaroak 18, asteazkena, 19:00

R.W. FASSBINDER (NOSFERATU)

Die Sehnsucht der Veronika Voss (La ansiedad de Veronika Voss), R. W. Fassbinder, 1981, 104'

 

Azaroak 19, ostirala, 19:00

ÉRIC ROHMER

Cuento de invierno (Conte d'hiver, 1992).

 

Azaroak 20, ostirala, 19:00

PASCALE OGIER

Le Pont du Nord, Jacques Rivette, Frantzia, 1981, 129'

 

Azaroak 21, larunbata, 19:00

ZINEAREN HISTORIAK III. SANTOS ZUNZUNEGUI

La nueva Babilonia (G. Kotinzsev y L. Trauberg, 1929)

 

Azaroak 25, asteazkena, 19:00 - Azaroak 28, larunbata, 19:00

V. NAZIOARTEKO ZINE-MINTEGIA.

 
 

ABENDUA

 

Abenduak 2, asteazkena, 19:00

ESKOLATIK (EQZE)

 

Abenduak 3, osteguna, 19:00

PARISKO HITZORDUAK-Les rendez-vous de Paris- (Éric Rohmer, 1995)

 

Abenduak 4, ostirala, 19:00

FOKUAK: PASCALE OGIER

Les Nuits de la pleine lune, Éric Rohmer, Frantzia, 1984, 101'

 

Abenduak 5, larunbata, 19:00

R.W. FASSBINDER (NOSFERATU)

Querelle – Ein Pakt mit dem Teufel (Querelle), 1982, 106'

 

Abenduak 9, asteazkena, 19:00

FASSBINDER + PLUS

Gouttes d'eau sur pierres brûlantes  (François Ozon, Frantzia, 2000, 90')

 

Abenduak 10, osteguna, 19:00

ÉRIC ROHMER

CUENTO DE VERANO-Conte d’été- (Éric Rohmer, 1996)

 

Abenduak 11, ostirala, 19:00

La virgen de agosto, Jonás Trueba, Espainia, 2019, 125' 

 

Abenduak 12, larunbata, 19:00

KONTATUTAKO ZINEA + JATORRIZKO SOINU-BANDA

Itsaso Aranak La virgen de agosto filmaren errodaje-egunerokoaz jardungo da. 

+ Soledad Morentek zuzenean kantatuko ditu filmako eta bere ibilbideko zenbait abesti. 

 

Abenduak 16, asteazkena, 19:00

HASIERATIK. ZINEMA FEMINISTAREN HISTORIAK

Tres miradas. Tres fragmentos. Distopía

Feministaldia

 

Abenduak 17, osteguna, 19:00

ÉRIC ROHMER

CUENTO DE OTOÑO-Conte d’automne- (Éric Rohmer, 1998)

 

Abenduak 18, ostirala, 19:00

ZINEAREN HISTORIAK II. SANTOS ZUNZUNEGUI

Sierra de Teruel (André Malraux, 1937-1939)

 

Abenduak 19, larunbata, 19:00

SSIFF + PLUS

 

Abenduak 23, asteazkena, 19:00

ÉRIC ROHMER

EMAKUME INGELESA ETA DUKEA-L’Anglaise et le duc- (Éric Rohmer, 2001)

 

Abenduak 24, osteguna, 19:00

EZ DA EMANALDIRIK IZANGO

 

Abenduak 25, ostirala, 19:00

FASSBINDER + PLUS

Schatten der Engel (La sombra de los ángeles), Daniel Schmid, Suitza, 1976, 101'

 

Abenduak 26, larunbata, 19:00

PASCALE OGIER

Down by Law, Jim Jarmusch, AEB, 1986, 107'